Dr Tatiana Krawczyńska-Zaucha

Adiunkt
Katedra Etyki Szczegółowej, Teorii Mediacji i Negocjacji
tatiana.krawczynska-zaucha@up.krakow.pl
pok: 313 (lub sekretariat IFISu)
ORCID: https://orcid.org/0000-0001-6530-4206
publikacje:
https://www.researchgate.net/profile/Tatiana_Krawczynska-Zauchadyżury: Dyżury online MS Teams: środa 11.15 - 12.00 czwartek 11.30 - 12.15 Zespół "Dyżur" kod dołączenia: bzu4jjt
Kierownik studiów podyplomowych Kompetencje przyszłości i coaching.
Koordynator kierunku studiów I stopnia Zarządzanie Oświatą i Organizacjami Pozarządowymi.
Opiekun I roku ZOIOP.
ZAINTERESOWANIA BADAWCZE: Interesuje mnie ewolucja wartości w rozwoju ludzkości i indywidualnego człowieka, jej wpływ na wybory ludzkie, niewystarczalność etyki ogólnej, rozwój etyk zawodowych oraz wpływ samoświadomości, etyki osobistej i wartości osobistych na codzienne wybory jednostki. Jestem entuzjastą maksymalizacji możliwości i uwalniania potencjału jednostek, zespołów i organizacji. Szczególnie fascynują mnie zależności współwystępowania wartości w pokoleniach X, Y, Z, różnice pokoleniowe oraz efektywne modele edukacji i rozwój przywództwa w świecie VUCA.
BIOGRAM: dr n. humanistycznych (UPJP2), biofizyk (UJ), kosmolog (PAT), specjalista ds. zarządzania personelem (UEK). Jest wykładowcą zarządzania, komunikacji, filozofii, psychologii biznesu, leadership i coachingu w Instytucie Filozofii i Socjologii. Jest również pomysłodawcą i kierownikiem studiów podyplomowych “Kompetencje przyszłości i coaching” na UP w Krakowie.
Zajęcia prowadzi w formie dialogicznej i warsztatowej, wykorzystując i bazując na najnowszych osiągnięciach andragogiki, co stanowi zaproszenie dla studentów do głębokiego zaangażowania i wzięcia odpowiedzialności za swoją wiedzę.
Niezwykłe zdolności komunikacyjne i wiedzę z praktycznej andragogiki czerpie z długoletniego doświadczenia pracy jako trener biznesu oraz profesjonalny coach. Posiada międzynarodową akredytację PCC ICF, a łącząc etykę z praktyką coacha wspierała merytorycznie innych coachów jako członek zarządu ICF Polska przez dwie kadencje, prowadząc ogólnokrajowe i miedzynarodowe webinary, szkolenia i wykłady. Ukończyła wiele prestiżowych szkoleń i kursów, m.in. Transforming Communication™, StandOut© Strengths Coaching, Global Leader of the Future©, Design Thinking.
ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE PROWADZONE W ROKU AKADEMICKIM 2021/2022:
Psychologia biznesu, Zarządzanie przez cele, Zarządzanie jakością – Total Quality Management, Aktualne style zarządzania, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Filozofia edukacji, Aktualne tendencje w nauczaniu i wychowaniu, Aktualne nurty pedagogiczne
ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE PROWADZONE W ROKU AKADEMICKIM 2020/2021:
Psychologia biznesu, Komunikacja interpersonalna, Zarządzanie przez cele, Zarządzanie jakością – Total Quality Management, Filozofia edukacji, Aktualne tendencje w nauczaniu i wychowaniu, Psychologia w turystyce
ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE PROWADZONE W OSTATNICH LATACH:
Komunikacja interpersonalna, Zarządzanie jakością, Zarządzanie przez cele, Filozofia społeczna, Etyka w biznesie, Zarządzanie jakością, Zarządzanie przez cele, Zarządzanie zespołem, Współczesna antropologia filozoficzna, Aktualne tendencje w nauczaniu i wychowaniu, Dydaktyka filozofii z elementami dydaktyki szkoły wyższej (dla doktorantów), Zarządzanie turystyką i przedsiębiorstwem turystycznym, Psychologia w turystyce i pedagogika pracy z grupą turystów oraz seminarium licencjackie.
WYKŁADY MONOGRAFICZNE: Jakiej filozofii potrzebuje świat VUCA?, „Poznaj samego siebie” czyli o tożsamości człowieka w XXI w., Etyka jednostki i filozofia polityki w XXI w.
PROFIL:Linkedin
PUBLIKACJE:
Pozostałe zobacz:
Ważna informacja!
-
Studenckie ABC
Zachęcamy do zapoznania się ze studenckim niezbędnikiem
Aktualności
-
Dzień Otwarty
Szanowni Państwo, Z radością zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w -
Uruchamiamy nowy kierunek
Szanowni Państwo, z ogromną radością informujemy, że w Instytucie Socjologii od przyszłeg -
XIX Ogólnopolski Zjazd Socjologiczny
Z radością informujemy, że w ramach nadchodzącego Zjazdu Socjologicznego odbędzie się grupa tematyczna G10: Moda