Przejdź do menu Przejdź do treści

FilozofiKon 6: Horror metafizyczny

Z ciarkami na plecach zapraszamy na FilozofiKon 6: Horror metafizyczny — tym razem inspirowane twórczością H.P. Lovecrafta, a tradycyjnie poświęcone popkulturze w ogóle spotkanie w nowatorskiej formie, łączącej międzynarodową konferencję naukową z konwentem fanowskim. Wydarzenie odbędzie się **14–17 maja 2021 roku** w formie pełni zdalnej – poprzez aplikację Zoom oraz streaming na Facebooku i YouTubie.

Cykl FilozofiKon umożliwia zetknięcie adeptek i adeptów filozofii na wszystkich etapach intelektualnych poszukiwań (studenckim, doktoranckim, doktorskim i innych) z fanami i fankami kultury popularnej, co automatycznie staje się okazją do popularyzowania samej filozofii. Jest to jednak przedsięwzięcie interdyscyplinarne: jak zawsze zapraszamy kulturoznawców, literaturoznawców czy przedstawicieli innych dyscyplin.

Tegoroczna, szósta odsłona cyklu oscyluje nie tylko wokół dzieł H.P. Lovecrafta, ale także okultyzmu, grozy, magii i gotycyzmu – choć nie ograniczamy się do tych tematów! O tym, co odkryjemy i przeżyjemy na FilozofiKonie, ponownie zdecydujecie razem z nami.

Tylko do 21 kwietnia czekamy na propozycje referatów (w formie zwykłej lub wideo), posterów oraz atrakcji do części konwentowej.

Planowane są punktowane publikacje pokonferencyjne punktowanym czasopiśmie Folia Philosophica.

Udział w naszym evencie zadeklarował światowej sławy znawca Lovecrafta – S.T. Joshi!

Wszystkie informacje znajdziecie w wydarzeniu, które będzie na bieżąco aktualizowane: https://www.facebook.com/events/296023758620693
oraz na stronie: https://linkd.pl/ps9uu

 

 

Ważna informacja!

  • Studenckie ABC

    Zachęcamy do zapoznania się ze studenckim niezbędnikiem

Aktualności