Przejdź do menu Przejdź do treści

Pozytywna wizja chrześcijaństwa w myśli Sørena Kierkegaarda – konferencja naukowa

Serdecznie zapraszamy na Konferencję poświęconą myśli duńskiego filozofa Sørena Kierkegaarda, która będzie miała miejsce w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, w dniach 22-23 listopada 2019 (sala 337).

Tytuł Konferencji: Pozytywna wizja chrześcijaństwa w myśli Sørena Kierkegaarda

Dotychczas (także w Polsce) stosunkowo wiele uwagi poświęcano krytyce duńskiego Kościoła luterańskiego i jego pasterzy, której nie szczędził swoim rodakom Søren Kierkegaard. Jednak nie cała jego refleksja miała wydźwięk tylko negatywny. W o wiele większym stopniu interesowała Kierkegaarda prawda o chrześcijaństwie: czym ono naprawdę jest, w czym tkwi jego istota, jakimi pozytywnymi cechami się ono charakteryzuje, i czym powinno być tzw. egzystencjalne chrześcijaństwo. Duński myśliciel tworzył własną egzystencjalną filozofię człowieka, która wyrastała z chrześcijańskiego przesłania zawartego w Nowym Testamencie, lecz także w konfrontacji z myślą współczesną pierwszej połowy XIX wieku.

Konferencję zainauguruje wystąpienie profesora Joela Rasmussena z Wydziału Teologii i Religii Uniwersytetu w Oksfordzie.

Zobacz program konferencji

Organizatorzy konferencji:
Dr hab. prof. UP Antoni Szwed
Dr Miłosz Puczydłowski

 

Ważna informacja!

  • Studenckie ABC

    Zachęcamy do zapoznania się ze studenckim niezbędnikiem

Aktualności