Przejdź do menu Przejdź do treści

Studencka konferencja naukowa „Jak udowodnić przestępstwo? Postępowanie przygotowawcze – metody i specyfika działań”

Szanowni Państwo,
Koło naukowe Follow UP oraz Sekcja Kryminologii Socjologicznego Koła Naukowego mają zaszczyt zaprosić na konferencję pt. „Jak udowodnić przestępstwo? Postępowanie przygotowawcze – metody i specyfika działań”, która odbędzie się 25 kwietnia 2019 r.

Postępowanie przygotowawcze stanowi pierwszy etap procesu karnego, którego podstawowym celem jest ujawnienie przestępstwa oraz sprawcy. Jest to zagadnienie wieloaspektowe, ponieważ obejmuje takie czynności jak zabezpieczenie dowodów, badanie potencjalnego sprawcy, ale także ustalenie okoliczności popełnienia przestępstwa.

Konferencja rozpocznie się panelem wykładowym, podczas którego uczestnicy będą mogli dowiedzieć się między innymi o specyfice postepowania w określonych sprawach, jego profilaktycznym charakterze oraz o nowych metodologiach badawczych w krymonologii i kryminalistyce. W części warsztatowej gościć będziemy pracowników Policji, którzy przybliżą rolę służb oraz instrumentów, jakimi posługują się w czasie działań dochodzeniowo-śledczych. Wydarzenie zakończy panel studencki. Szczególnie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji osoby, które są zainteresowane prawem karnym, kryminologią oraz socjologią prawa.

miejsce: Aula im. prof. Danka, ul. Podchorążych 2, Kraków
link do wydarzenia na FB:  https://www.facebook.com/events/263645244581675/

 

Ważna informacja!

Aktualności