Przejdź do menu Przejdź do treści

POWER and CREATIVITY. 50th Annual Conference of the Society for Asian and Comparative Philosophy (SACP), 8-11 czerwca 2018

Serdecznie zapraszamy na międzynarodową konferencję pt. POWER and CREATIVITY. 50th Annual Conference of the Society for Asian and Comparative Philosophy (SACP), która odbędzie się w dn. 8.06 – 11.06.2018 w Krakowie.
IFiS UP jest głównym organizatorem tego wydarzenia wraz z towarzystwem naukowym SACP, które obchodzi właśnie swój jubileusz 50-lecia. Współorganizatorami konferencji są UJ (Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu) i Muzeum Narodowe w Krakowie. Jako instytucje wspomagające przyłączyły się także Akademia Muzyczna w Krakowie i Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”.
Program konferencji jest bardzo bogaty, obejmuje 22 sesje oraz 7 paneli tematycznych dotyczących filozofii azjatyckiej oraz porównawczej (Wschód – Zachód) przygotowanych przez ponad 120 uczestników z 33 krajów.
Zapraszamy na inaugurację konferencji w piątek 8.06 o godz. 15:30, w audytorium im. Danka oraz na wykład gościa specjalnego konferencji (key speaker) prof. Grahama PARKESA (University of Vienna) pt. Will to Power and the Field of Dao/De: Nietzsche and Zhuangzi on Creative Experience, w niedzielę 10.06 w godz. 17:15 – 18:15, także w audytorium.

Ważna informacja!

Aktualności